Karel IV. – Pocta Elišce Přemyslovně a posledním Přemyslovcům

Na počest Elišky Přemyslovny proběhlo několik tématických částí akce

„Karel IV. – Pocta Elišce Přemyslovně a posledním Přemyslovcům“

 

Dne 28.9.2016 odstartoval tento projekt velice úspěšným koncertem konaném na Vyšehradě v Bazilice Svatých apoštolů Petra a Pavla, jehož programem bylo uvedení díla Antonína Dvořáka STABAT MATER op.58.

Účinkující byli členové Národního divadla, jak z řad sboru, tak i z řad orchestru i sólový operní pěvci.

Slavnostního koncertu se zúčastnilo 300 sedících návštěvníků + 100 stojících návštěvníků.

 

Dne 19.10.2016 proběhlo v budově Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze 3, Žižkovo náměstí 1 vyhlášení výtvarné soutěže na téma „Život Elišky Přemyslovny“ pro děti ve věku 13-18 let z pražských uměleckých škol.

Zúčastnili se jí představitelé TV, rozhlasu a ostatních médií, včetně představitelů Magistrátu Hl.M.Prahy.

 

Dne 12.12.2016 proběhlo vyhodnocení výtvarné soutěže 13 porotci z řad renomovaných umělců, profesorl, atd.

 

Slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže probíhalo dne 22.12.2016 v Klášteře sv.Anežky na Praze 1. Jako součást slavnostního vyhlášení byl  připraven výchovný koncert Štěpána Raka a Alfréda Strejčka VIVAT CAROLUS QUARTUS a dále proběhla komentovaná prohlídka areálu Kláštera sv. Anežky České včetně stálých výstav.

 

Zakončením celého projektu byla instalace dvou panelů, z čehož jeden panel je interaktivní, na Zbraslavském náměstí, Praha 5 – Zbraslav. Instalace panelů proběhla před vánočními svátky. Oba panely nesou informace o Elišce Přemyslovně a Zbraslavském klášteru, jehož mecenáškou se Eliška Přemyslovna stala.