2.ročník Dětského dne – Obléhání Prahy Švédy

detskehrani_2-2

Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslowa vás všechny zve na 2.ročník Dětského dne – Obléhání Prahy Švédy, kterou pořádáme  za podpory Magistrátu hl.m.Prahy a městské části Prahy 1.

Akce se koná ve čtvrtek 31.srpna 2017 od 13 hodin do 19 hodin (stánky s občerstvením budou k dispozici již od dopoledních hodin), v krásném parku Kampa, Praha 1 – Malá Strana, vchod od Říční ulice.

 2.ročník tohoto dětského dne je motivován skutečnou událostí roku 1648, kdy byla Praha v obléhání Švédů v čele s generálem Janem Kryštofem Konigsmarckem a obyvatelé Nového a Starého Města pražského úspěšně obléhání odolávali. Děti se tedy vžijí do rolí obránců Prahy a budou tak úspěšně odolávat Švédské přesile. Za to si vyslouží poklad a drobné dárečky. Střelivo budou ponožky, korkové špunty  a umělohmotné drátěnky. Vstup na akci je zdarma a je určena pro všechny holky a kluky!

Věková hranice dětí není stanovena, každá věková kategorie si zde najde to své, neboť na děti čeká doprovodný program ve formě loutkového divadla, představení dravých ptáků, šerm, zpět, malování naDětský den Obléhání Prahy ŠvédyDětský den Obléhání Prahy Švédy obličej, kejklíř, hudba, tanec, poníci atd….