Adventní pohlazení – koncert „Vánoční Odyssea“ v sedlecké katedrále!

Kutná Hora – Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova se po roční pauze vrátil k tradici vánočních koncertů. „Vánoční Odyssea“ rozezněla katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci v úterý večer.

„Odyssea je pouť. V poslední době jsme zažili dobré i zlé a věřím, že nám ´pouť´ krizí ukáže tu správnou cestu,“ uvedla předsedkyně nadačního fondu Kateřina Daczická. Předchozí koncerty nadační fond organizoval v bývalém cisterciáckém klášteře, letos kvůli různým opatřením změnil místo právě na sedleckou katedrálu. „Letos měl být už pátý ročník, vzhledem k loňské covidové pauze se koncert koncert počtvrté,“ vysvětlila Kateřina Daczická.

Diváci na místě i při online přenosu si přišli opravdu na své: Program byl rozdělený do dvou částí – v průběhu večera vystoupili Pěvecký sbor Cancioneta Praga, Zbyňka Šolcová (harfa) a Karolína Cingrošová Žmolíková (soprán). Zazněly například Gloria od Antonia Vivaldiho, Vangelisova 1492 Conquest of Paradise, I will follow him (Peter Weltens), Happy XMAS (John Lennon) a další.
Nakonec si všichni společně zazpívali klasické vánoční koledy. „Společně jsme se tak naladili na sváteční dny,“ dodala Kateřina Daczická s tím, že výtěžek koncertu bude věnován dětem na podporu jejich mimoškolních aktivit i jako pomoc pro obstarání školních pomůcek.

Koncert se konal v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními, současně byl přenášen on-line a na odkazu najdete i záznam: