Výstava obrazů Josefa Lady vůbec poprvé zavítala do Kutné Hory

Kutná Hora – Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova v čele s Kateřinou Daczickou připravil výstavu „Josef Lada v obrazech“. Výstavu ve Spolkovém domě v Kutné Hoře otevřela čtvrteční vernisáž a můžete ji navštívit až do 31. prosince.

„Je to vůbec poprvé, kdy do Kutné Hory poputují díla Josefa Lady,“ zdůraznila Kateřina Daczická, předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického. V prosinci si připomeneme dvě výročí jednoho z nejznámnějších českých umělců, spisovatele, malíře, ilustrátora, mimo to i karikaturisty a divadelního výtvarníka Josefa Lady: V sobotu 17. prosince uplyne 135 let od jeho narození a zároveň ve středu 14. prosince 2022 uplyne 65 let, kdy zemřel.

Život Josefa Lady a jeho rodiny přiblížila Zdeňka Burianová, dlouholetá přítelkyně Ladovy rodiny, která osobně do Kutné Hory dorazila a připravila také komentovanou prohlídku.O hudební doprovod vernisáže se postaral Boris Buňka a moderátor Michal Trnka přivítal také starostu Kutné Hory Lukáše Seiferta.

„Obrazy jsou zapůjčeny Oblastním Muzeem Praha Východ. Výstava je vhodná pro širokou veřejnost, včetně dětí všech věkových kategorií,“ zvala veřejnost do Spolkového domu Kateřina Daczická.

K Ladově lásce k dětem má Nadační fond Mikuláše Daczického velmi blízko – podporuje totiž nadané děti. „Těm, jejichž rodiče se dostali do tíživé situace, fond pomáhá s hrazení školeného v uměleckých školách,“ uzavřela předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického.