Významné devítkové roky si studenti připomněli na zahradě kláštera sv. Voršil

Kutná Hora – Kutnohorské střední školy, Vysoká škola politických a společenských věd a Nadační fond Mikuláše Daczického připravily na čtvrtek odpoledne studentskou akci, kterou připomněly „devítkové“ roky v historii republiky. Dorazili také žáci některých základních škol, například ZŠ Žižkov nebo ZŠ Nové Dvory.

Na zahradě Církevního gymnázia akci úvodním slovem zahájili ředitel VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora Josef Treml, zástupce ředitele Gymnázia Jiřího Ortena Roman Bartoníček, předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického z Heslova Kateřina Daczická a svůj pohled na čin Jana Palacha a následné události z roku 1969 připojili zástupci studentů kutnohorských škol.

Studentům, žákům i pedagogům zahrály skupiny Zatím Anna, Trabandita Jarda Svoboda a Supersonic. V prostorách Církevního gymnázia byla připravena i minivýstava fotografií Pavla Váchy z roku 1969 a 1989 s průvodním textem.

Prezentovaly se také školy – VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora ukázkou elektrotechniky a dronů, SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora přivezla mobilní kadeřnictví, ukázku líčení a postarala se o občerstvení.