Domovy pro seniory na Kutnohorsku dostávají pomoc

Kutná Hora/Čáslav – Domov pro seniory Barbora v Kutné Hoře a Domov důchodců Čáslav obdržel dar ve formě dezinfekčních a ochranných prostředků, které jim ve čtvrtek osobně věnovala Kateřina Daczická prostřednictvím Nadačního fondu Mikuláše Daczického. „Jde o materiál za téměř 40 tisíc korun  – dezinfekce, roušek s nanotextilním filtrem a jednorázové rukavice,“ upřesnila Kateřina Daczická, předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického.

Materiál předala zástupcům organizací, které se starají o seniory a těchto pomůcek mají nedostatek. „Celkem bylo předáno 1600 kusů jednorázových rukavic, 140 kusů roušek, 280 filtrů s nano-textilním vláknem a 30 litrů dezinfekce,“ doplnila Kateřina Daczická, která tak prostřednictvím Nadačního Fondu Mikuláše Daczického rozšířila svoji pomoc i do regionu.

„Nadační Fond Mikuláše Daczického, který jsem založila již v roce 2010, sice podporuje především děti, ale nyní jsem se rozhodla svoji pomoc rozšířit,“ upozornila a dodala: „Důvodem je to, že právě teď je třeba pomáhat tam, kde je to nejvíce nutné. A to je oblast péče o seniory, protože právě ti jsou tou nejohroženější skupinou a musíme se starat o jejich bezpečí. Mám v plánu pomáhat seniorům i v budoucnu.“

Všechny předané ochranné a dezinfekční prostředky byly vybrány podle žádostí a potřeb jednotlivých domovů pro seniory.