Díky příspěvku Nadačního fondu Mikuláše Daczického si děti mohou dopřát obědy

Zbraslavice – ZŠ Zbraslavice a Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova se dohodly na pokračování spolupráce i pro školní rok 2020–2021. „Spolupracujeme tři roky, v současné době pomáháme dvěma dětem, který Nadační fond platí obědy,“ uvedla ředitelka ZŠ Zbraslavice Milena Kyzourová.

„Kateřina Daczická nám dala dost peněz a je tak hodná, že dětem můžeme zaplatit i školní kroužek,“ dodala Milena Kyzourová. Na jaře totiž školní děti zůstaly několik týdnů doma a z peněz na obědy se tak ušetřilo právě na kroužek.

Podobné programy pro děti ze sociálně slabých rodin mají i jiné organizace. „V minulosti jsme spolupracovali s jinou organizací, podporovali jsme v té době asi sedm dětí. Na začátku dalšího školního roku nám ale oznámili, že naše škola nebyla vybraná,“ vysvětlila Milena Kyzourová a pokračovala: „Tenkrát jsem byla hodně rozzlobená. Jedna kolegyně mi říkala, že paní Daczická spolupracuje se ZUŠ Kutná Hora. Na základě toho jsme si dovolila oslovit Kateřinu Daczickou a domluvily jsme se.“

Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova ve Zbraslavicích podporuje dvě děti matky samoživitelky. „Dnes už maminka sice chodí do práce a nemá hmotnou nouzi, ale situaci má stále velmi obtížnou,“ naznačila ředitelka zbraslavické školy. „Děti chodí do školy, jsou aktivní. Maminka se o ně hezky stará, je ale na všechno sama,“ doplnila Kateřina Daczická.