Ovoce určené pro vánoční koncerty letos zamířilo do sociálních zařízení na Kutnohorsku

Kutnohorsko – V minulých letech se v těchto dnech v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci konal „Vánoční koncert“, který každoročně organizuje Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova. Výtěžek z koncertu organizátoři vždy věnovali na dobrou věc, například „dětem bez obědů“. Pro všechny hosty koncertu NF Mikuláše Daczického z Heslova navíc připravil čerstvé ovoce, které získal od svého sponzora.

Letos se ale vzhledem k aktuálním vládním opatřením podobná akce konat nemohla. „Se sponzorem jsme se domluvili, že věnuje ovoce i letos,“ uvedla předsedkyně nadačního fondu Kateřina Daczická. „Moje facebooková žádost o tipy, kam bych měla ovoce věnovat, se setkala s nebývalým ohlasem. Tato myšlenka se líbila i sponzorovi, který navýšil množství ovoce a snažila jsem se podělit valnou většinu zařízení, které mi lidé doporučovali,“ vysvětlila svou předvánoční akci.

Přes sto kilogramů, mandarinek a kaki si tak užilo několik zařízení: Domov Barbora v Kutné Hoře, domovy pro seniory v Čáslavi a Uhlířských Janovicích, LDN oddělení nemocnic v Kutné Hoře i Čáslavi, Dětský domov Zruč nad Sázavou a také pracovníci kutnohorské krajské hygienické stanice.

„Milé přijetí a drobné dárečky, například od dětí ze zručského dětského domova, mě moc potěšily,“ řekla Kateřina Daczická a uzavřela: „Věřím, že alespoň ovoce v každém zařízení udělalo trochu radosti. Současně všem přeji krásné a klidné svátky a do nového roku hlavně pevné zdraví.“