Kromě kulturního programu můžete na Kačině navštívit i výstavu panelů s dobovými fotografiemi z regionu!

Svatý Mikuláš – Svatý Mikuláš – Nadační fond Mikuláše Daczického, ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem, pořádá oslavy na počest 100.letému výročí založení Československa v roce 1918. Program začal výstavou na zámku Kačina, kde jsou na šesti velkých panelech uvedeny „Příběhy roku 1918“.

Na panelech uvidíte dobové fotografie a události kolem roku 1918 např. 28. říjen v Kutné Hoře a Čáslavi, informace o Františku Kočárníkovi, rok 1918 ve vztahu ke Kačině a vesnici Svatý Mikuláš, a zámek Kluky u Čáslavi.

Program vyvrcholí v pátek 28. září 2018 na zámku Kačina, kde v rámci oslav bude zdarma celodenní program pro děti a to ve formě pohádek a dětských představení, zakončené Kyticí a Audiencí se zajímavými hosty – tentokrát v podání sopranistky Markéty Fassati a motokrosového závodníka Jaroslava Šímy. Stejně tak, bude zdarma i otevřen zámek Kačina a jeho expozice.

Od 15 hodin pak vystoupí děti z kutnohorské základní umělecké školy spolu s paní ředitelkou Kateřinou Fillovou. Srdečně tímto zveme všechny děti a rodiče!.

kacina20180928.jpg