Předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického hostem ZUŠ Open 2023

Základní umělecké školy v celé České republice každým rokem chystají pestrý program pro happening ve veřejném prostoru ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a je vždy oslavou radosti z umění.V letošním roce se do programu zapojilo více jak 439 základních uměleckých škol z celé České republiky, které zvou na více jak 500 zdarma přístupných koncertů, divadelních či tanečních představení i výstav a dalších projektů. Do jedné z největších kulturních událostí u nás, která se koná pod patronací pěvkyně Magdaleny Kožené, se zapojila samozřejmě i celá řada ZUŠ Středočeského kraje.
Festival ZUŠ Open 2023 v Kutné Hoře nabídl řadu zajímavých akcí a předsedkyně Nadačního fondu Kateřina Daczická přímo na místě podpořila talentované děti. V Knihovně Kutná Hora se zúčastnila vernisáže výstavy ilustrací žáků výtvarných oborů čtyř ZUŠ – Kutná Hora, Čáslav, Jaroměr a Zruč nad Sázavou – ke zpěvníku „Brouček si notuje písničku“ autorek Aleny Slavíčkové a Simony Duškové. Vydání zpěníku podpořil také Nadační fond Mikuláše Daczického. „Bylo to velmi příjemné setkání i s hudbou, o kterou se postarala kapela Napohodu Jaroměř. Právě tato skupina nahrála písničky ze zpěvníku,“ představila projekt Kateřina Daczická.
Ta si nenechal ujít aní závěrečný slavnostní koncert na nádvoří Spolkového domu v Kutné Hoře. „Nepřestává mě překvapovat, kolik talentu, píle a houževnatosti v našich dětech je. Bylo by nesmírnou chybou, aby děti svůj talent nemohly rozvíjet třeba kvůli aktuální ekonomické situaci rodiny. Poslání Nadačního fondu Mikuláše Daczického, který děti v uměleckých školách podporuje, proto má velký smysl,“ uzavřela předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického Kateřina Daczická.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *